Стрічка часу - Освіторія
фільм

СТРІЧКА ЧАСУ —

фільм відомої української режисерки Катерини Горностай про українські школи в часи повномасштабної війни. Це історія про силу нації, втілену в конкретних людських обличчях, та інструмент культурної дипломатії.

Війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися правом на освіту.

img

Про фільм

Збереження шкіл в Україні відкритими — це спроба відтворити хоча б частину нормального життя, яке учні мали до повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року (в деяких регіонах навіть раніше, у 2014 році).

Знятий без закадрового голосу, інтерв’ю та реконструкцій, СТРІЧКА ЧАСУ розповідає, як війна впливає на повсякденне життя учнів і вчителів.

Фільм має мозаїчну структуру: він досліджує, як у ці жахливі часи школа функціонує онлайн та в реальному житті — на лінії фронту та поза нею, і як це переплітається з постійною небезпекою в умовах війни.

img

Фільм СТРІЧКА ЧАСУ увійшов до основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, де змагатиметься за головний приз — «Золотого ведмедя». Це перший фільм української режисерки, що потрапив до основного конкурсу фестивалю з 1997 року, тоді це було кіно Кіри Муратової ТРИ ІСТОРІЇ.

Дебютна стрічка Катерини Горностай, СТОП-ЗЕМЛЯ, отримала «Кришталевого ведмедя» від Юнацького журі програми Generation 14+ на Берлінському кінофестивалі у 2021 році. Над СТРІЧКОЮ ЧАСУ режисерка працювала разом з тією ж командою.

img

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

img

Ідею фільму про українську освіту в часи війни запропонувала громадська спілка ОСВІТОРІЯ. Засновниця Освіторії Зоя Литвин виступила виконавчим продюсером.

img

Виробником фільму стали 2BRAVE PRODUCTIONS. Це оператор-постановник Олександр Рощин, монтажер Нікон Романченко, звукорежисер Михайло Закутський, продюсерки Ольга Бергман (Бесхмельниціна) та Наталія Лібет, та продюсер Віктор Шевченко. Картину знято на приватні кошти без залучення державного фінансування.

img

Копродюсерами фільму стали Франсу Ле Голл та Маріон Гут з кінокомпанії a_BAHN (Люксембург), Рінскє Раап з RINKEL DOCS (Амстердам, Нідерланди) та Віктор Еде з CINEPHAGE PRODUCTIONS (Марсель, Франція).

img

Фільм увійшов до основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, що відбудеться з 13 по 23 лютого 2025 року.

img

Міжнародним піарником фільму виступить Клавдія Томассіні, яка працювала із такими фільмами як 20 ДНІВ В МАРІУПОЛІ режисера Мстислава Чернова та NO OTHER LAND режисерів Basel Adra та Yuval Abraham.

img

Мета фільму — не лише привернути увагу до викликів, з якими стикається українська освіта, але й зібрати кошти для відновлення шкіл, зруйнованих війною. Щоб навчання могло тривати попри війну. За час повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено близько 3000 закладів освіти, з яких 400 — повністю знищено.

Партнери