РАЗОМ

Проєкт підтримки інклюзивної освіти в Україні

Влітку 2018-го року зустрілися ініціативні та проактивні дівчата з Освіторії та Бачити серцем і подумали, чого ж не вистачає українській освіті для впровадження інклюзивної освіти. Та зрозуміли, що корінь проблеми лежить у відсутності кваліфікованої підготовки кадрів, які з дітьми в школах працюють. І вирішили їм допомогти та створили Проєкт з підтримки інклюзивної освіти в Україні «РАЗОМ».

Чому ми це робимо?

Бо в Україні за офіційною статистикою близько 165 000 дітей з особливими освітніми потребами (ООП). Насправді ж, точної цифри не існує… 

За звітами МОН нині близько 22% шкіл вже є інклюзивними. Однак в середньому – це 2 класи на школу, в яких навчаються 1-2 дитини з ООП.

Тож лише близько 7% з цих дітей навчаються в інклюзивних класах в загальноосвітніх школах. А загальний показник інклюзії в Україні становить 7% та є найнижчим в Європі.

Саме тому

ми хочемо

РАЗОМ

✔ ПІЗНАВАТИ СИЛЬНІ СТОРОНИ ОДНЕ ОДНОГО

✔ КРЕАТИВИТИ

✔ РОЗШИРЮВАТИ ГОРИЗОНТИ

✔ МРІЯТИ І ДІЯТИ

✔ ЗМІНЮВАТИСЯ І ЗМІНЮВАТИ

144 години теоретичних занять по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

100 годин унікальної практики, відпрацювання навичок при роботі з дітьми з комплексними порушеннями в інклюзивному таборі Космотабір та/або студії розвитку Open4U та Творчій майстерні «ТАК»

30 професійних спеціалістів в сфері корекційної педагогіки, психології, соціальної роботи, інклюзивної освіти, юридичної та інших сфер

3 успішно реалізовані навчальні курси впродовж 2018-2019 н.р.

50 прокачаних учасниць та учасників з 500 аплікантів за 3 курси.

ЕКСПЕРТИ

Наталя Гладких – спеціальний педагог та психолог, дефектолог-тифлопедагог, фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 та півфіналістка Global Teacher Prize 2020; співзасновниця та методистка інклюзивних проєктів.
Олеся Яскевич – очільниця ГО “Бачити серцем”, спізасновниця інклюзивних проєктів: Космотабір, центр розвитку для підлітків з комплексними порушеннями, творча майстерня “ТАК”.
Катерина Глушенкопсихолог-консультант у методі сімейної системної психотерапії, тифлопедагог, дефектолог, кандидат педагогічних наук, доцент НПУ імені Драгоманова.
Ірина Рожковчителька-дефектолог (тифлопедагог) СЗОШ «Надія», кураторка проекту «Космотабір» – простір для всіх, авторка уроків толерантності.
Євгенія Панчевськаголова БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”, мама хлопчика з аутизмом; член робочих груп при Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві освіти і науки, член Експертно-консультаційної ради з аутизму при Міністерстві освіти і науки, лекторка і практик.
Леся Мисківдоктор юридичних наук, доцент, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КиМУ, засновниця БО «Право на Щастя», розробниця та співавторка держаного пілотного проекту з впровадження інклюзивної освіти в Запорізькому регіоні; авторка нового принципу в освітньому законодавстві – «розвиток інклюзивного освітнього середовища» та співавторка статей 18/20 Закону України «Про освіту».
Катерина Гольцберг психолог в сфері дитячої та сімейної психології; президент Професійної асоціації дитячих психологів; експертка з протидії булінгу.
Наталія Сіліналекторка зі статевого виховання, лікарка гінеколог-ендокринолог, яка понад 16 років займається здоров’ям жінок від 0 до 100+, є кандидаткою медичних наук, членкинею Європейського товариства репродуктологів та ембріологів, експерткою з сексуальної освіти UNFPA та UNICEF, засновницею освітнього проєкту Dr.Silina – Школа жіночого здоров’я.
Герасимчук Дар’я виконавча директорка громадської організації «Відчуй», громадська діячка, старша тренерка Inclusive Friendly, педагогиня, мама нечуючої дитини.

Кому цікавий курс?

Передусім курс РАЗОМ для:
• вчителів інклюзивних класів;
• вихователів садочків;
• асистентів вчителів та дитини;
• психологів, корекційних та соціальних педагогів.

Але також будемо раді представникам громадського сектору, адміністраторам та власникам інклюзивних центрів розвитку дітей, організаторам інклюзивних культурних проектів, журналістам, які пишуть на такі теми, батькам тощо.

А що ж після?

1. Працюємо в класах, центрах, садочках, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.

2. Допомагаємо сім’ям, де виховуються діти з особливими освітніми потребами.

3. Продовжуємо навчання та занурюємось у вузьку спеціалізацію.

4. Стаємо регіональним амбасадорами проєкту РАЗОМ та масштабувати його на всю країну.

Відгуки та коментарі

У дітей з особливими освітніми потребами теж має бути своє коло спілкування, друзі. У нас немає розмов про діагнози. Це просто діти, і до кожної дитини треба знайти підхід, ниточку, за допомогою якої можна торкнутися серця.
Наталя Гладких, тифлопедагог, психолог, фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017, методистка проєкту

Це можна назвати вірусом, яким хочеться ділитись, аби збільшувати професійну та проактивну спільноту.
Вікторія Юхно, підприємиця, громадська діячка, учасниця проєкту РАЗОМ 2.0

Інклюзія – це про всіх. А РАЗОМ – це про Любов. Ми не можемо її навчити. Та можемо навчити перш за все – не боятися любити та діяти. І підштовхнути до змін в країні, спільноті, школі, родині та в самому собі.
Наталя Каташинська, координаторка тренінгового центру ГС «Освіторія», проєктна менеджерка РАЗОМ

 

Мені здається, люди бояться того, чого не знають. Але головне правило – все як зі звичайними дітьми. Давайте спробуємо РАЗОМ?
Олеся Яскевич, авторка інклюзивних проєктів, дефектологиня, засновниця та очільниця ГО «Бачити серцем»

ОРГАНІЗАТОРИ


зв’яжіться з нами Маєте запитання або пропозицію щодо співпраці? Ми завжди вам раді і залюбки відповімо!