Global Teacher Prize Ukraine: відомо ім’я найкращого вчителя України 2020

Ним став Василь Дяків із Заліщиків,  Тернопільської області. Переможець отримав 250 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum та один рік безкоштовного навчання від організатора премії — «Освіторії».
Церемонія нагородження з червоною доріжкою відбулася 3 жовтня біля Арки Дружби Народів у Києві. Часто премію Global Teacher Prize Ukraine порівнюють з «Оскаром» для працівників освіти.
До журі премії увійшли кураторка і телеведуча каналу «1+1» Наталія Мосейчук, співзасновник Української академії лідерства Роман Тичківський, переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2019 Наталя Кідалова, ексміністрка освіти Лілія Гриневич, переможниця світової премії Global Teacher Prize 2018 Андрія Зафіраку, юний підприємець, десятикласник Арсеній Добровольський.

Василь Дяків викладає історію, громадянську освіту та основи здоров’я. Він здобув звання «Заслужений вчитель України», в 2019 переміг у конкурсі «Учитель року», а 59 його учнів призери конкурсів Малої академії наук України. Професійна мрія переможця — реформувати систему освіти так, щоб український вчитель став прикладом свободи й відповідальності для учнів.

Окрім головного призу, було ще кілька відзнак:

1. Народним улюбленцем 2020 став учитель початкових класів Андрій Олійник з міста Кам’янське Дніпропетровської області. За нього проголосували понад 40 тисяч осіб. Усього взяли участь 110 тисяч українцівМісяць тривало народне голосування за найкращого вчителя на сайті спецпроєкту ТСН.

2. Переможцем у номінації «Здійснення мрії» стала вчителька Тетяна Лугіна з міста Яготин на Київщині. Її мрія підкорила серця суддів Global Teacher Prize Ukraine 2020 та спонсорів призу — агроіндустріальний холдинг МХП.

3. Найкращим вчителем хімії стала Наталія Зима, яка живе в Хмельницькому, працює в Технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура. Цьогорічна переможниця отримала від Zagoriy Foundation грошову нагороду — 200 тисяч гривень. Половину з них може використати на власний розсуд, а другу — для розв’язання шкільних проблем.

4. В номінації «Вибір серцем» два переможці. Олег Швед, вчитель української мови та літератури у львівському «Охматдиті», та Вікторія Щербакова,вчителька початкових класів, місто Кролевець, Сумська область.

5. Журі премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 відзначили суперсилу Лесі Юрчишин розповідати про складні та болючі суспільні теми простою мовою. Леся Юрчишин навчає дітей столичної Новопечерської школи історії та громадянської освіти.

6. Вчителем-новатором 2020 став Іван Верещака, викладач інформатики та астрономії із села Чулаківка Херсонської області. Нагороду за новаторство вручають сміливцям, котрі застосовують у своїй навчальній методиці новітні технології. Переможець отримавпоїздку на Міжнародний освітній форум і технологічні подарунки!

Новини
  • 14-03-2018 / admin «Освіторія» відкрила конкурс грантів для освітян на навчання в престижному виші Канади ГС «Освіторія» оголошує конкурс грантів для освітян на навчання в університеті Queen’s University (Канада). Читати далі
  • / admin «Освіторія» стала учасником міжнародної ініціативи ООН ГС «Освіторія» з 19 грудня стала учасником міжнародної ініціативи «Глобальний договір ООН» задля сприяння доступності освіти. Читати далі
зв’яжіться з нами Маєте запитання або пропозицію щодо співпраці? Ми завжди вам раді і залюбки відповімо!