Психолог «Освіторії» допомогла вихованцям «Смарагдового міста» визначитись із напрямком майбутньої професії

0 comments

Нещодавно психолог громадської спілки «Освіторія» Ірина Сіткарьова відвідала підопічних вихованців «Смарагдового міста». Цей візит став черговим етапом впровадження програми підтримки старшокласників.

На початку грудня 2015 року учням 10-11-х класів була презентована програма профорієнтації. Метою впровадження програми є допомога дітям із інтернатів підготуватись до здачі ЗНО і визначитись із напрямком своєї майбутньої професії вже у школі.

У рамках цієї програми учні пройшли міжнародний тест «Магеллано», який виявив особливості і сильні сторони дітей. Під час візиту Ірина Сіткарьова обговорила отримані результати з кожним учнем окремо і проаналізувала можливості дітей та напрямки їхнього розвитку.

Окрім профорієнтації, під час тривалих та довірливих розмов психолог обговорила зі  старшокласниками й інші проблеми, які цікавили дітей. З’ясувалось, що вихованцям інтернатів не вистачає структурованого інформування щодо майбутнього вступу за чіткими критеріями – перелік вищих навчальних закладів, умови вступу і проживання, наявність та розмір стипендії, попит на фахівців. Також діти потребують різноманітних тренінгів – як із мотивації та особистісного розвитку, так і суто практичних, як планувати та використовувати бюджет, оскільки багато хто з них переживає, що зовсім не впораються з самостійним життям. Тренінги стануть наступним кроком впровадження програми.

З вересня 2015 року громадська спілка «Освіторія» та  «Кока-Кола Беверіджиз Україна» спільно опікуються вихованцями «Смарагдового міста» (центру соціальної реабілітації у Донецькій області, де нині перебувають понад 500 дітей-біженців з тимчасово окупованих територій зони проведення АТО), серед яких навчаються близько 50 учнів 10-11-х класів.

Поділитися: