Програма допомоги дітям-сиротам отримати освіту стала всеукраїнською

0 comments

27 вересня, 2016 — громадська спілка «Освіторія» та компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна» розширили Програму розвитку соціально незахищеної молоді і проект iLearn до 5 шкіл-інтернатів, розташованих у різних регіонах України. 

Запуск Програми відбувся минулого року, коли в центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» у м. Святогірську (Донецька обл.) був запроваджений освітній проект iLearn, створений для системної підготовки учнів 11 класу до успішної здачі ЗНО. Онлайн-курси iLearn відповідають програмі ЗНО та містять відеолекції, комп’ютерні тести, матеріали для самопідготовки та вебінари з досвідченими викладачами вишів.

Програма iLearn дозволила значно збільшити кількість випускників «Смарагдового міста», які вступили до технікумів чи вишів: серед учасників програми сьогодні студентами стали більше половини, тоді як серед тих, хто не проходив курси, таких лише 37%.

 «Ми працюємо з молоддю, яка має найменші шанси, створюємо можливості і даємо практичні сучасні інструменти для тих, хто готовий навчатися. Спільними зусиллями разом з партнерами, керівництвом шкіл-інтернатів і самими вихованцями ми зможемо краще розбудовувати освітню галузь і допомагати талановитим дітям з інтернатів, дитячих будинків та малозабезпечених сімей отримати академічні знання для успішного складання ЗНО і вступу на бюджетну форму навчання», — зазначила Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія».

 Впроваджуючи комплексний підхід, ми подбали про те, щоб зацікавити дітей і допомогти їм легше пройти процес навчання. Випускники «Смарагдового міста» спершу отримали всю необхідну інформацію про ЗНО, умови вступу і навчання у різних закладах, а також популярність спеціальностей та їх попит на ринку праці. Перш ніж розпочати опанування предметів, випускники мали можливість пройти тестування для виявлення схильностей кожного, щоб визначитися з напрямом майбутньої професії. Частиною програми стали персональні консультації з психологом, тренінги з мотивації та особистісного розвитку. А з точки зору практичних навичок учасники додатково могли опанувати ремесло кухаря чи перукаря на курсах «Перша професія».

«Ми прагнемо підтримати молодих людей, щоб вони мали більше можливостей отримати гідну освіту і легше адаптуватися до самостійного життя в майбутньому. Саме тому ми розпочали довготривалий проект, розрахований щонайменше до 2020 року, до якого щорічно плануємо долучати нові інтернати і зрештою охопити близько 30 закладів. По мірі розвитку проекту приклад кожного інтернату і його випускників надихатиме нових учасників, а отже кількість дітей, які захочуть взяти участь у програмі, щороку зростатиме, так само як і відсоток тих, хто отримає бажаний студентський квиток», — підкреслив Андрій Бублик, Директор із зв’язків з громадськістю компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна».

 У 2016/2017 навчальному році «Освіторія» і «Кока-Кола» прийняли спільне рішення у 2016/2017 охопити 5 інтернатів у 4 областях України – Донецькій, Вінницькій, Кіровоградській та Львівській. В усіх закладах вже встановлена необхідна кількість комп’ютерів чи оновлені комп’ютерні класи, налаштована програма iLearn і розпочинаються практичні курси «Перша професія» з різних спеціальностей.

Поділитися: