“Освіторія” і “W8Less” відкрили гурток «Крій та шиття»

0 comments

Велика модельєрка Коко Шанель виховувалася в дитячому будинку. Це не завадило їй з дитинства захопитися шиттям і за кілька років підкорити цілий світ! Шанс стати зірками дизайну з‘явився у вихованців Добровеличківського інтернату, що на Кіровоградщині. У рамках благодійного проекту «Перша професія» разом з компанією W8Less відкрили гурток «Крій та шиття». Тепер у дітей є власна майстерня, обладнана технікою, і вже дуже скоро наші підопічні зможуть пошити модні сукні та костюми, про які так мріють.

Особливо приємно, що наші партнери проекту –  натхненники компанії W8Less Анна і Данііл Шаш –  це молоді і сучасні дизайнери, і вони своїм власним прикладом показують юним гуртківцям, що шиттям можна не тільки забезпечити себе, а ще й стати відомими на всю Україну.

«Крій та шиття» – не перший благодійний освітній проект спілки, адже саме ще у 2013 році «Освіторія» розпочала реалізацію програми «Перша професія». Програма вже дає змогу вихованцям інтернатів опановувати практичні професії за різними напрямками, а саме: перукарська, столярна і кулінарна майстерність, пошив та ремонт взуття, в’язання. Учні, які відвідують гуртки забезпечуються не лише професійними викладачами, але й усіма матеріалами та технікою, необхідними для навчання. Окрім цього, фахівці спілки мотивують учасників програми та оцінюють ефективність її реалізації кожні півроку.

Разом з партнерами ми з’їздили на відкриття нашого чергового гуртка. Для початку навчання привезли декілька швейних машинок, нитки, голки, тканину, ножиці, і навіть крейду! Але найцінніше – ми привезли переконання, що професія швачки, технолога або конструктора затребувана, шанована і може забезпечити гідну оплату праці. Ми сподівалися переконати дітей, що власними руками і працею можна домогтися того, про що вони мріють.

Зараз клас складається з 15 дівчаток 6-7 класів, а вчить швейної справи їх досвідчена швачка, колишня вихованка інтернату. З лютого у них вже було кілька занять, і вже дівчата показали нам свої перші твори – косметички. З чого ж ще могли почати дівчата?

Ми віримо, що наш проект «Перша професія» дійсно може бути першим кроком у майбутнє для соціально незахищених дітей.

Поділитися: