Лекція світового експерта з освіти Андреаса Шляйхера “Як дати українським дітям якісну освіту?”

0 comments

Нещодавно у Києві відбулася грандіозна освітня подія: лекція світового експерта з освіти Андреаса Шляйхера “Як дати українським дітям якісну освіту?” Якщо ви не побували на лекції Андреаса Шляйхера, ми вам розкажемо про головне.

Як вчителювання зробити високоефективним?– Покращити ставлення суспільства до викладачів;
– Залучити кращих професіоналів;
– Зберігати та визнавати ефективних вчителів;
– Розвивати викладання як професію;
– Підтримувати подальший розвиток вчителів.

Успіх фінської системи освіти, зокрема, у повазі до роботи вчителя. Конкурс на цей фах 10 людей на місце!

Професіоналізм вчителя можна зобразити трикутником, який має такі сторони:
– Автономія: можливість вчителів приймати рішення в їхній роботі (навчальний контент, пропозиції курсів, дисциплінарні практики)
– База знань для навчання (початкова освіта та стимули для професійного розвитку)
– Спілкування з колегами: можливості для обміну та підтримки, один одного.

У сучасному світі навички ще більш важливі, ніж знання. Вчителі мають дати дітям конкретні навички (skills), які знадобляться у житті.

Студент 21 століття складається із:
– знань (ЩО ми знаємо і розуміємо): інтердисциплінарні, традиційні (наприклад, математика), сучасні (наприклад, підприємництво)
– навичок (ЯК ми використовуємо те, що ми знаємо): креативність, критичне мислення, комунікательність, колаборація
– характера (як ми поводимося та чим займаємося): уважність, цікавість, мужність, гнучкість, етичність, лідерство

Світовий досвід доводить: немає залежності між кількістю навчальних годин і успішністю учнів. Ми думаємо: якщо додати ще 1 годину математики – то учні будуть краще знати математику. Але це зовсім не так! В тих країнах, де діти проводять найбільше часу у школі – бали PISA нижчі!

Тому більше треба зосередитися не на об‘ємах навчальної програми, а на її якості. Що саме відбувається на уроках? Чи достатньо ефективний кожен з них? Ось на що дійсно треба звертати увагу.

Немає суттєвої залежності між вкладеними коштами у навчання і його ефективністю: великі гроші, витрачені на навчання зовсім не обов‘язково обертаються хорошими результатами.

Утім для дітей з бідних родин школа – це чи не єдиний шанс у житті, щоб проявити себе.

Який урок можна назвати ефективним? Добре структурований, ясний і інформативний урок на тему, що включає пояснення, класні дискусії і адаптивне навчання (підлаштування під здібності кожного учня)

Завдання вчителя – дати дитині не лише знання, а й розуміння їх важливості у житті. А ще – мотивацію до навчання, адже успіх у школі не означає натхнення і успіх у майбутньому.

У майбутньому вчителі будуть ще потрібніші ніж зараз. Навіть якщо роботи зможуть навчати дітей, роль вчителя все одно буде лише зростати.

Поділитися: